hlavicka logo

Správa serveru

Přenechte svět černých obrazovek a kabelů profesionálům. Outsourcing IT zvýší efektivitu, bezpečnost a sníží náklady.

 • dostupnost serveru (neustálý monitoring maximalizuje dostupnost serveru)
 • vyšší bezpečnost (bezpečnostní aktualizace v rámci stanovených časových limitů)
 • jistota (telefonická a e-mailová podpora ve stanovených časových limitech)
 • zálohování (zajištění zálohy dat do vzdálených geografických lokalit)

Nabízené platformy:

 • Microsoft Windows server edition
 • GNU/Linux

Microsoft Windows Small Business Server

sbs2011 Pokud jste menší nebo střední firma, musíte být v nových evropských podmínkách konkurenceschopnější než kdy dříve. Máte však možná také méně prostředků a menší rezervy pro případné chyby než jiné firmy. Jak se vypořádat s těmito překážkami a přesto uspět? Velkým pomocníkem na této cestě je první server do Vaší firmy - Microsoft Windows Small Business Server. SBS integruje e-mail, sdílené kalendáře, fax, databázi, intranet, bezpečné připojení na Internet, zkrátka vše co k podnikání potřebujete, do jednoho balíčku za zvýhodněnou cenu. SBS je určen firmám a úřadům do 75-ti počítačů a je k dispozici i v české verzi. Pokud již vlastníte starší verzi MS SBS 2000, MS SBS 2003 nebo MS SBS 2008, doporučujeme upgrade na nejnovější verzi MS SBS 2011, která je postavena na novém operačním systému Microsoft Windows Server 2008 a oproti starším verzím obsahuje řadu novinek jako přepracovanou antispamovou ochranu, nový způsob zálohování, vylepšené možnosti omezení velikostí jednotlivých sdílených složek, Microsoft Share Point Portal 3.0, vylepšený vzdálený přístup a mnoho dalších.

Implementace

S implementací řešení postavených na produktu Microsoft Small Business Server máme bohaté zkušenosti a námi implementovaná řešení jsou úspěšně využívána řadou našich klientů. Jedná se jak o řešení postavená na Windows Small Business Serveru 2003, SBS 2008 tak i na nejnovější verzi Windows Small Business Serveru 2011. Kromě návrhu a následné realizace nabízíme také dlouhodobou smluvní správu těchto řešení.

Certifikace

sbs_specNaše společnost úspěšně prošla certifikačním procesem společnosti Microsoft.

Můžeme tak kvalitu našich řešení postavených na Microsoft Windows Small Business Serveru podpořit certifikací

"Microsoft Small Business Specialist"

Linux server

Provádíme kompletní instalaci Linuxu pro servery, routery, firewally i pracovní stanice. Kromě instalace zajišťujeme též konfiguraci software a jeho zprovoznění v rámci lokální sítě nebo internetu. Pro naše řešení využíváme především distribuci RedHat, pro některá jednoduchá nasazení používáme rozšiřitelné jednodisketové distribuce (LRP). Drtivá většina námi instalovaných produktů je distibuována pod licencí GPL a jejich použití je tedy zdarma.

Linux je systém s velmi širokou podporou nejrůznějších síťových protokolů, proto není divu, že se výborně osvědčil jako webový, poštovní nebo ftp server. Jeden z nejpoužívanějších (ne-li nejpoužívanější) webových serverů na světě - Apache - dosahuje mimořádných výsledků i při zpracovávání náročných požadavků. Plně podporuje šifrovanou komunikaci SSL, široká je podpora skriptování (PHP, Perl, CGI, ...), umožňuje také bezproblémové využití databází SQL, bez potíží umožňuje spravovat desítky webových adres. Součástí internetového serveru může být jmenný server DNS, sloužící k překladu internetových adres na IP adresy. FTP server umožňuje snadný přenos dat na server a to jak anonymní, tak i přenosy chráněné hesly, včetně nejrůznějších kombinací ochrany před zneužitím.

Víme, že univerzální řešení většinou nestačí. Vysoká otevřenost unixových operačních systémů, nám však dovoluje nálézt odpovídající řešení vašich individuálních požadavků a potřeb.

Důvody přechodu na Linux - shrnutí

 • větší stabilita operačního systému
 • úspora v celkových nákladech
 • jednodušší licencování celého operačního systému i jednotlivých programů (většinou GPL licence)
 • imunita vůči počítačovým virům
 • dostupnost zdrojových kódů aplikací
 • nové verze programů si velmi dlouho zachovávají zpětnou kompatibilitu
 • při použití X terminál serveru rapidně klesají náklady na údržbu a hardwarové vybavení klientských stanic
 • dostupnost programů (většina je jich volně ke stažení na Internetu)
 • schopnost spolehlivě fungovat v heterogenních prostředích (spolupráce s různými operačními systémy)
 • snadnější hlášení chyb aplikací jejich vývojářům
 • velmi krátký čas vydávání oprav chyb
 • větší bezpečnost (za předpokladu odborného nastavení počítače a vyškolení obsluhy)

Domácí servery

whsDomácí server je malý specializovaný počítač s velkou diskovou kapacitou pro ukládání vašich fotografií, hudby, filmů, DVD, TV nahrávek a dalších dat, která chcete mít vždy a snadno dostupná nejen z Media Center PC, ale ze všech počítačů a dalších zařízení vaší malé domácí sítě.

Nejedná se však jen o diskové úložiště, domácí server s přehledem zvládne streamování fotek, hudby i videa do vaší domácí sítě. Chcete mít aktuální fotoalbum na webu? S domácím serverem je to hračka. Přístup k datům přes web, např. z dovolené? Není problém. Nedílnou a důležitou součástí je automatické, rychlé a velmi komfortní zálohování všech počítačů domácí sítě. A když už je řeč o bezpečnosti, nesmíme zapomenout na automatickou replikaci důležitých dat na discích domácího serveru, takže nepřijdete o své fotografie ani při havárii některého z disků. Pokud vám některé funkce chybí, můžete si server snadno rozšířit pomocí Add-On modulů.

Námi dodávané domácí servery jsou postavené na robustní platformě Microsoft® Windows® Home Server. Nečekejte standardní PC. Žádný monitor, žádná klávesnice, žádná myš, jen server zapojíte do elektrické a počítačové sítě, na vaše PC nainstalujete správcovskou konzoli a je hotovo. Veškerá správa pak jde přes správcovskou konzoli nebo internetový prohlížeč.

patička logo ACE&S s.r.o.
Rostovská 16/20 s
101 00 Praha 10

Tel: +420 271 741 177
Fax: +420 271 741 216
E-mail: info@ace-s.cz